Kepikõnni kui liikumisviisi tutvustamine ülekaalulistele lastele ja noortele

Kepikõnd on suurepärane liikumisviis igale inimesele, olenemata tema kehalisest aktiivsusest ja võimekusest. Kepikõnd sobib nii algajale kui ka edasijõudnud sportlasele, alates lastest kuni eakateni.
Tallinna Lastehaigla Toetusfond korraldas Loksa lähedal Kuivaojal 10-päevase laagri paarikümnele ülekaalulisele 9-15 aastasele. Meil on hea meel, et laste ja noorte tegevustesse oli kaasatud ka MTÜ Eesti Kepikõnni Liit.
Laste ja noorte päevad olid sisustatud erinevate kehaliste tegevustega, seahulgas ka kepikõnniga. Meie pikaaegne juhendaja Rene Meimer tutvustas laagrilistele kepikõndi kui meeldivat liikumisviisi. Kõikidele kohalolnutele sai läbi viidud kepikõnni tehnika lühikoolitus ning matk, mis oli 3,5 kilomeetri pikkune.
Koolituspäeva lõppedes saime tõdeda, et laagris viibinud lastele ja noortele väga meeldis kepikõnd, entusiastlikumad laagrilised küsisid juba järgmisel päeval õpetajatelt uuesti käimiskeppe, et ise kõndima minna. Kokkuvõttes, järjekordne positiivne tagasiside – kepikõnd sobib suurepäraselt erinevatele sihtrühmadele ning äärmiselt tähtis on just õige õpetamise metoodika.
MTÜ Eesti Kepikõnni Liit on alati valmis iga soovija juurde kohale minema, et tutvustada korrektset varustust ja õiget tehnikat. Igal koolitusel jälgivad meie juhendajad ja treenerid, et osalejad saaksid selgeks õige tehnika, et seda edaspidi rõõmuga kasutada.

kepikond

Related Posts