Elamusretkedega talve võlusid avastama

Elamusretkede 11. hooaeg algab kolme talvise raba-räätsaretkega – Palmse retk 13. jaanuaril, Endla retk 24. veebruaril ja Soomaa retk 30. märtsil.

Elamusretkede korraldaja Kunnar Karu sõnul on talvel rabas matkamine ainulaadne võimalus sattuda sellistesse kohtadesse, kuhu muidu ei pääse: „Suvel on rabas vinge, aga talvine külm sillutab retkelistele tee ka üle laugaste ja järvede ning nii satume tõesti imelistesse kohtadesse. Just nüüd, kui pühade ajal kiputakse söömisega liiale minema, on õige aeg teha plaanid sportlikuks uue aasta alguseks“.

aasta esimene talvine räätsaretk viib Lääne-Virumaale Lahemaa rahvusparki. Elamusi kogutakse Palmse mõisakompleksi ümbrusest ning laugasterikkast Laukasoost.
Vabariigi aastapäeva eriretkel seatakse sammud Jõgevamaale Endla looduskaitsealale. Sihiks on uudistada sealseid matkaradu ja talvise kõrgraba võlusid. Retke värvikoodiks on sini-must-valge – oodatud on kõik, mis sobib temaatikaga.

Märtsi elamusretkel avastatakse Soomaa rabade võlusid. Soomaal on suured ja avarad rabalaamad, mida ümbritsevad igast küljest veerohked Soomaa jõed. Kui ilm lubab, külastatakse nii Riisa kui Suitsna rabasid.

Räätsaretkedel läbitakse lähtuvalt lume- ja ilmaoludest 10-15 kilomeetrit, aega kulub 4-5 tundi. Rajal on kosutuseks energiapausid sooja tee ja hõõgveiniga ning retke lõpus ootab soe supp.

Elamusretkede käimis- ja kepikõnnisarjale on osalema oodatud kõik, kellele aktiivne liikumine, looduse nautimine ja uute kohtade avastamine naudingut pakub. Elamusretked toimuvad igal aastaajal ja iga ilmaga.

Vaata lähemalt: https://www.elamusretked.ee/elamusretked-2019

kepikond

Related Posts